sejfik

Kup reklamę

Najczęściej zadawane pytania

Jak znaleźć odpowiedź na moje pytanie?

Aby ułatwić wyszukiwanie zakładka POMOC została podzielona na kilka grup. Wybierz kategorię z lewej strony aby wczytać odpowiedni zestaw pytań.

Co jeżeli nie znajdę odpowiedzi na moje pytanie?

Nie krępuj się i skontaktuj się z nami za pomocą dowolnej metody - linki znajdziesz w stopce strony.

Kto może założyć konto w sejfik?

Każda osoba w wieku 18 lat, osoby młodsze (minimum 16 lat) muszą posiadać zgodę rodzica.

Czy muszę mieć konto bankowe?

Konto bankowe bądź konto w systemie PayPal potrzebne będzie do wypłaty wynagrodzenia jednak nie musisz ich posiadać przy rejestracji. Numer konta / adres PayPal można uzupełnić w późniejszym czasie.

Czy muszę podawać dane osobowe?

Tak, dane muszą być prawdziwe. Zauważ jednak, że duża część danych jest nieobowiązkowa. Wymagamy niezbędnego minimum.

Czy mogę założyć więcej niż jedno konto?

W żadnym przypadku nie jest to dozwolone.

Co zrobić jeżeli z jednego IP korzysta więcej niż jedna osoba?

Dajemy przyzwolenie na więcej niż jedno konto na jednym adresie IP (ale nie komputerze). Takie przyzwolenie jednak trzeba otrzymać od nas bezpośrednio - kontaktując się z nami jeszcze przed rejestracją lub krótko po niej. Przyzwolenie wydawane jest tylko gdy spełnione będą warunki określone przez regulamin.

Czy zmienne IP upoważnia mnie do założenia drugiego konta?

Nie. IP jest tylko jednym z wyznaczników "unikalności użytkownika".

Jak wygląda zarabianie w programie?

Upraszając - zarobek polega po prostu na wykonywaniu "mikro zleceń" w postaci pracy zdalnej (wyłącznie przez internet).

Bardziej szczegółowo - zarabianie polega na wykonywaniu różnych zadań i otrzymywaniu za ich wykonanie stosownej premii. Zadania i stawki za nie są bardzo różne - do najprostszych zadań należy np. obejrzenie strony reklamodawcy czy polubienie na FaceBooku, do trudniejszych np. pisanie postów czy rejestracje na stronach www. W sumie do dyspozycji oddane jest aż kilkanaście metod zarobku - masz pełną swobodę w wybieraniu "zleceń" dla siebie.

Jak zacząć zarabiać?

Przyjmując, że masz już założone konto, zacznij od pogrubionej zakładki w menu użytkownika - ZARABIAJ. Każda metoda zarobku ma dokładny opis.

Ile jestem w stanie zarobić?

Serwis nie jest w stanie zagwarantować minimalnego zarobku ponieważ liczba w ofert w systemie zależy od zainteresowania reklamodawców. Jednakże należy zauważyć, że część z metod zarobku nie jest ograniczona w żaden sposób np. program partnerski, promowanie PTP, promowanie produktów finansowych czy zwrot za doładowanie. W nich liczy się zaangażowanie i kreatywność.

Dlaczego tak mało zarobiłem?

Z pewnością jedyną wypróbowaną przez Ciebie zakładką były płatne kliki. Sprawdź TĘ STRONĘ jeżeli uważasz, że w sejfiku nie da się zarobić.

Czy w programie jest program partnerski?

Tak. Możesz polecać program i otrzymywać % od zarobków poleconych na 4 poziomach. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Posiadamy także program partnerski do promowania usług reklamowych - szczegóły

Jaki jest zysk z poleconych?

Otrzymujesz kolejno 16/8/4/2% z zarobków poleconych. Przez zarobki rozumie się płatne kliki, odbieranie e-maili, surf oraz wymiany kredytek.

Procent dla zarobków punktowych jest inny i wynosi on 8% wyłącznie na jednym (bezpośrednim) poziomie.

Do czego służą punkty?

Punkty mają za zadanie urozmaicić zarabianie w programie dzięki temu, że nie ich wartość jest dynamiczna. Głównym przeznaczeniem punktów jest ich wymiana na złotówki po dynamicznym kursie lub sprzedaż na giełdzie punktów innym użytkownikom.

Na dzień dziejszy punktów nie można wymienić na usługi (reklamę) jednak planujemy w przyszłości przywrócić taką możliwość.

Dlaczego nie dostaje płatnych maili czy wiadomości GG?

Kampanie emailowe są zamawiane dość często, jeżeli przez ponad tydzień nie dostałeś żadnego maila upewnij się, że Twój profil jest uzupełniony prawidłowe. Duża część reklam jest targetowana. Co do płatnych wiadomości GG, te są bardzo rzadko zamawiane dlatego na pierwszą wiadomość możesz poczekać i kilka tygodni.

Dlaczego nie dostałem wynagrodzenia za płatny zapis/płatne zadanie/płatne pisanie?

Staramy się na różne sposoby wymusić na reklamodawcach aby regularnie rozliczali zgłoszenia użytkowników. Niestety czasem faktycznie zdarza się, że reklamodawca się zapomni czy po prostu zbagatelizuje zatwierdzenie formularzy. W momencie gdy opóźnienie jest duże masz możliwość wysłania przypomnienia do reklamodawcy. Jeżeli nie odniesie się do niego to jego usługa zostaje zablokowana. W większości przypadków procedura odnosi skutek, ale mogą się zdarzyć pojedyncze przypadki, że zadanie pozostanie nierozliczone. Niestety sami nie jesteśmy w stanie takich formularzy zweryfikować, a akceptacja na ślepo wszystkich zgłoszeń mogła by zachęcić do prób oszustwa.

Po kliknięciu w reklamę nie wyświetla się "timer"..

Niektóre reklamy nie mogą być wyświetlane w ramce dlatego jednym z rozwiązań jest bezpośrednie przekierowanie na reklamowaną stronę Dla płatnych i konkursowych klików takie reklamy są oznaczone wartością timer 0 sekund. Dodanie premii następuje już po kliknięciu reklamy i otwarciu reklamowanej strony. Zaliczenie reklamy skutkuje jej usunięciem z listy klików.

Inną przyczyną może być reklama z timerem POPUP - patrz kolejne pytanie.

Mam problemy z zaliczeniem niektórych płatnych (konkursowych) klików..

Po pierwsze jeżeli reklama nie wyświetla się w ogóle tj. nie możesz jej kliknąć ponieważ wyświetla się puste okno oznacza to, że Twoja przeglądarka blokuje wyświetlanie reklam np. za pomocą AdBlock lub innych wtyczek czy ustawień. Musisz dodać wyjątek i zezwolić na wyświetlanie reklam w domenie sejfik.com.

Jeżeli reklama uruchamia się, ale reklamowana strona wyświetla się bez paska z odliczaniem czasu oznacza to, że jest to reklama typu POPUP. Takie reklamy mają odpowiedni podpis POPUP - TAK. Przy takich reklamach timer wyświetla się w formie osobnego okna tym samym konieczne jest odblokowanie wyskakujących okien dla sejfik.com. W większości przypadków przy próbie otwarcia okna POPUP wyświetli się monit o zezwolenie. Jeżeli takowy się nie wyświetlił, a okienko się nie otwiera należy zmienić ustawienia w przeglądarce.
Instrukcja dla Chrome:
Ustawienia - Zaawansowane - Prywatność (Ustawienia treści...) - Wyskakujące okienka - Wyjątki - Dodaj wyjątek w postaci:
[*.]sejfik.com
Instrukcja dla Firefox:
Opcje - Treść - Wyjątki - Dodaj wyjątek w postaci:
sejfik.com
Instrukcja dla Internet Explorer:
Opcje internetowe - Prywatność - Blokowanie wyskakujących okienek - Ustawienia - Dodaj wyjątek w postaci:
sejfik.com

Dodanie wyjątku dla sejfik.com obejmuje wyłącznie podstrony serwisu i nie ma wpływu na oglądane (reklamowane) strony.

Mam problemy z zaliczeniem reklam premium (wejścia z wyszukiwarki, skip-ad)

Kliki premium to pośrednia forma zarobku między płatnymi klikami, a płatnymi zadaniami. Tu także otrzymujemy wynagrodzenie tylko za wejście na stronę, spędzenie na niej X czasu itp. ale wizyta przebiega inaczej, zgodnie z instrukcją. Kliki premium mają znacznie większe wynagrodzenie niż zwykłe kliki konkursowe, wynagradzają więc z nawiązką poświęcony im czas.

Pierwszym typem reklam premium są wejścia z wyszukiwarki. Link do reklamowanej strony nie znajduje się bezpośrednio w sejfiku, a należy stronę znaleźć samodzielnie używając wyszukiwarki Google lub innej. Bardzo ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcją czyli otworzyć właściwą wyszukiwarkę i użyć dokładnie tej frazy, którą system nam zaproponował. Dokładna instrukcja i porady na temat płatnego wyszukiwania znajduje się na dedykowanej podstronie pomocy.

Kolejną nietypową reklamą są reklamy "SKIP-AD", które są odpowiednio oznaczone przy atrybucie "Podstrony:". Reklamy te wymagają dodatkowej akcji po wejściu na stronę - zwykle przyciśnięcia przycisku z napisem "SKIP AD", "CONTINUE", "Pomiń reklamę" lub podobnym. Po kliknięciu przycisku powinna się uruchomić tradycyjna reklama z timerem. Tego typu reklamy możesz wyłączyć jednak nie zalecamy tego ponieważ są one o wiele lepiej wynagradzane.


Kiedy mogę zlecić wypłatę?

Jedynym ograniczeniem jest minimum do wypłaty, które wynosi 3zł dla wypłaty PayPal i 10zł dla przelewów. "Wypłacić" środki możesz też w formie wymiany na usługi wewnętrzne (reklamy, doładowania i inne).

Czy mogę zlecić wypłatę na cudze konto.

Nie preferujemy tego typu praktyk.

Kiedy dostanę wypłatę?

Zgodnie z regulaminem wykonujemy wypłaty raz na miesiąc - nie później niż 14 dnia miesiąca z zastrzeżeniem, że realizujemy wypłaty zamówione w miesiącu poprzedzającym. Innymi słowy jeżeli chcesz czekać na wypłatę jak najmniej po prostu zamów wypłatę ostatniego dnia miesiąca.

Czy mogę znać dokładniejszy termin wypłaty?

W praktyce wypłaty zawsze realizowane są pod koniec regulaminowego okresu tj. około 12-14 dnia miesiąca. Sprawdzaj listę wypłat aby sprawdzić czy wysłane są pierwsze przelewy.

Dlaczego wypłacacie tylko raz w miesiącu?

Jest to część naszej strategii, która pozwala osiągnąć 100% niezawodność w realizacji wypłat. Dla użytkownika ma to również korzyść ponieważ ma pewność otrzymania należności w określonym terminie analogicznie jak w pracy etatowej i może łatwiej planować swój budżet.

Mam informacje o realizacji wypłaty, a przelewu brak.

E-mail wysyłany jest w momencie wysłania przelewu, a nie zaksięgowania go na Twoim koncie. Odczekaj minimum jeden dzień roboczy.

Czy z wypłaty pobierana jest prowizja?

Tak. Wynosi ona 50gr. Nie występuje ona jednak przy pierwszej wypłacie z programu - wtedy pokrywamy koszt przelewu w całości. Ponad to użytkownicy z kontem VIP (premium) także są zwolnieni z tej "prowizji".

Dlaczego pobierana jest prowizja z wypłaty?

Jest to jedynie pokrycie kosztu przelewu, jednak to pokrycie częściowe jako, że koszt przelewu z kont firmowych to zwykle około 1zł, tak więc koszt ten równo podzielony jest na nadawcę i odbiorcę przelewu. Prowizja ma na celu ograniczenie kosztów obsługi serwisu, generowanych przez duże ilości, małych wypłat motywując do składania zleceń na większe kwoty.

Czy z wypłat trzeba się rozliczać z US?

Z zasady z jakichkolwiek zarobków należy się rozliczać.

Jak rozliczyć podatek od wypłat?

Użytkownik jest zobligowany do samodzielnego rozliczenia zarobków z programu. Serwis sejfik.com nie rozlicza użytkowników, nie wystawia PIT, nie płaci zaliczek i nie udziela też porad jako, że nie ma do tego prawa, a każdy przypadek jest indywidualny.

Zaznaczamy jedynie, że przychodem jest suma zrealizowanych wypłat w danym roku podatkowym. Sumę można obliczyć samodzielnie na podstawie zrealizowanych przelewów. Wypłacane kwoty to kwoty brutto.

Uwaga, wyjątek: Wypłat do 2016 roku włącznie nie należy umieszczać na rozliczeniu rocznym ponieważ zostały już opodatkowane podatkiem ryczałtowym. Od 1 stycznia 2017 odpowiedzialność podatkowa została przeniesiona na odbiorcę przelewu.

Mam firmę, czy mogę się rozliczać w oparciu o fakturę?

Tak, jest to zalecana forma rozliczenia z nami. Akceptujemy faktury elektroniczne w formacie PDF. Należy zaznaczyć, że w jako płatnik VAT doliczysz go do kwoty wypłaty (kwota brutto jest wtedy kwotą netto) tak więc jest to dodatkowa korzyść.

Czy mogę otrzymać należność przekazem pocztowym?

Nie ma takiej możliwości. Posiadanie konta jest w pewnym sensie wymogiem w naszym serwisie. Jeżeli nie masz jeszcze konta załóż je ze swojego polecenia aby zdobyć pokażną premie - szczegóły

Status zleconej wypłaty zniknął, a stan konta się nie zmienił.

Twoja wypłata została odrzucona w sposób automatyczny (przez system) lub ręcznie (przez pracownika).

Dlaczego moja wypłata została odrzucona?

Najczęstszy powód techniczny to nieprawidłowy numer konta (brak np. jednej cyfry), a w przypadku PayPal błędny adres e-mail. Co gorsza w adresie PayPal czasem wpisywany jest numer konta.
Drugim powodem mogą być niewyjaśnione sprawy na koncie - jest to pewnego rodzaju blokada konta. W takim przypadku wyświetla Ci się wyraźne ostrzeżenie w zakładce wypłaty, a w nim dokładniejsze wyjaśnienia i dalsze instrukcje.

Czy mogę sprzedać konto?

Nie zalecamy tego typu praktyk. Jako alternatywe proponujemy sprzedaż poleconych i wydanie środków, które na nim się znajdują.

Jak mogę usunąć konto?

Przykro nam, że o to pytasz.. Dyspozycje usunięcia konta złożysz tutaj.

Nie pamiętam loginu lub hasła.

Skorzystaj z resetowania hasła.

Na koncie mam "niewyjaśnione sprawy". O co chodzi?

Na stronie informacyjnej znajdują się konkretniejsze informacje. Dopiero jeżeli masz pewność, że żaden z tamtejszych punktów nie dotyczy Twojej sprawy, napisz do nas.

Moje konto zostało zawieszone, czy mogę założyć nowe?

Nie, ponieważ zostanie to uznane za multikonto.

Czy mogę odblokować zawieszone konto?

Tak. Po okresie kary (1 rok) konto może zostać przywrócone lecz w przypadku poważnych naruszeń (np. oszustw, wyłudzeń) zastrzegamy sobie możliwość odrzucenia takiej prośby.

W przypadku zawieszenia, którego powodem było tzw. multikonto, tylko jedno konto może zostać odblokowane.

Czy dostanę wypłatę z zablokowanego konta?

Nie. System automatycznie odrzuca wypłaty zlecone z zawieszonych i usuniętych kont. Wypłatę będzie można zrealizować po odwieszeniu konta.

Jak usunąć zawieszone konto?

Oczywiście nie wymuszamy pozostawienia konta w naszym systemie - w przypadku chęci usunięcia swoich danych prosimy o kontakt.

Czy mogę przywrócić usunięte konto?

W krótkim okresie po usunięciu konto posiada status przejściowy, z którego konto można jeszcze przywrócić tak więc istnieje taka szansa.

Na czym polega reklama w waszym serwisie?

Każda usługa w naszej ofercie posiada dokładny opis. Generalnie nasze usługi polegają na motywowaniu użytkowników na określone akcje wykonywane na reklamowych stronach. Mogą to być najprostsze wejścia na stronę ale też pisanie postów, rejestracje, oglądanie podstron, pobieranie plików, testowanie czy nawet nabywanie usług.

Czy reklamy nadają się do promocji usług/produktów?

Również. Porównując np. do reklamy w wyszukiwarkach, znacznie droższej, tamta działa wyłącznie gdy internauta szuka już konkretnego produktu. Reklama w naszym serwisie polega na emisji reklamy produktu osobie, która go nie szuka, bo jeszcze go po prostu nie zna. Tak więc naszym zadaniem jest zaznajomienie użytkownika z danym produktem, a to czy produkt może spełnić jego potrzeby jest zależne już od niego samego oraz od prezentacji produktu na Państwa stronie.

Jakie są formy rozliczenia?

Nasza oferta w większości to mikrousługi nabywane na zasadzie przedpłaty.

Jak mogę opłacić reklamę?

Po złożeniu zamówienia wyświetli się lista metod. Oferujemy płatność e-przelewem, zwykłym przelewem (druczek), kartą, PayPal, SMS oraz Bitcoin. Dla zarejestrowanych użytkowników możliwa jest też płatność SubKontem (rodzaj konta przedpłaconego) oraz środkami z konta (zarobkami).

Czy mogę otrzymać fakturę?

Tak. Podane na stronie ceny to ceny brutto zawierające podatek VAT. Faktury nie są wystawiane w przypadku płatności SMSem lub środkami z konta, a w przypadku SubKonta faktura wystawiana jest w momencie jego zasilenia (dzięki czemu można ograniczyć liczbę pojedynczych faktur).

Czy można targetować reklamy?

Pracujemy nad modułem targetowania. Na razie reklamy emitowane są wszystkim użytkownikom (jedynym wyjątkiem są reklamy +18).

Co to wyłamanie ramki? Jak sprawdzić moją stronę?

Wyłamywanie się strony z ramki to sytuacja, w której reklamowana powoduje zniknięcie ramki, w której się znajduje i wyświetlenie się na pełny ekran użytkownika. Powoduje to problemy przy prawidłowym wyświetlaniu i premiowaniu reklam. Nasz system częściowo blokuje takie zachowanie jednak uzależnione jest to również od przeglądarki naszego użytkownika dlatego w takich przypadkach modyfikujemy taką reklamę na bezpośrednie przekierowanie.
Oprócz wyłamywania się ramki niektóre strony po prostu nie wyświetlą się w ramce, zamiast tego wyświetlą białą stronę lub komunikat. W takim przypadku w interesie reklamodawcy byłoby zdjęcie tego zbędnego zabezpieczenia, a jeżeli nie jest to możliwe ustawienie bezpośredniego przekierowania (ustawienie czasu na stronie na 0 sekund).
Zachowanie strony w ramce można sprawdzić na stronie Frame Break Test (uwaga! symulator celowo nie posiada naszego częściowego zabezpiecznia).

Czy mogę reklamować strony erotyczne?

Tak, ale nie we wszystkich rodzajach kampanii. Przykładowo przy gwarantowanych wejściach, mailingu jesteśmy w stanie kontrolować kto zobaczy reklamę tak więc tu reklama jest dozwolona natomiast przy emisji banera na stronach, linkach, promocji w rotatorze nie mamy nad tym kontroli dlatego reklamy są zabronione. Dodatkowym warunkiem dla reklam +18 jest bramka z potwierdzeniem pełnoletności (dotyczy stron o treści "mocno erotycznej", serwisów ogłoszeniowych) na reklamowanej stronie. Aby reklama została zaakceptowana należy umieścić w jej nazwie (tytule) przedrostek [+18] co spowoduje automatyczne targetowanie reklamy do osób pełnoletnich i zainteresowanych tego typu stronami.

Gdzie znajdę statystyki reklamy?

Dla zarejestrowanych użytkowników statystyki znajdują się tutaj. Osobom, które kupiły reklamę bez konta, specjalny link został wysłany na adres e-mail.

Czy usuwając reklamę odzyskam należność?

Nie. Zwrotów dokonujemy tylko jeżeli nasza reklama nie spełniła, gwarantowanych w regulaminie usług, założeń czyli z naszej winy doszło do jakichkolwiek problemów z realizacją. Usunięcie reklamy jest po prostu usunięciem kampanii.

Gwarantowane rejestracje nie są potrzebne, a edycja nie jest możliwa.

W takim przypadku proponujemy transfer pozostałego limitu do innej usługi tego typu. Transfer można dokonać także do kampanii innego użytkownika z zastrzeżeniem że wynagrodzenie (trudność zapisu) jest analogiczne lub mniejsze.

Dlaczego moja reklama ma status zawieszonej?

W zależności od typu usługi powody mogą być różne. Przykładowo: dla wejść konkursowych - nieprawidłowy typ strony (patrz opis); dla gwarantowanych pobrań - zbyt duża waga pliku, plik usunięty lub wymaga zbyt dużo dodatkowych działań; dla gwarantowanych rejestracji i zadań - zbyt długa zwłoka przy akceptacji zgłoszeń.

Jak mogę odwiesić reklamę?

Wyłącznie przez bezpośredni kontakt z nami.

Kim są moderatorzy?

Oprócz ścisłej administracji, piecze nad aktywnym kampaniami sprawuje grupa uprzywilejowanych użytkowników. Odpowiedzialność za ich działania bierze administracja - w przypadku problemów np. niesłuszna blokada reklamy, prosimy o kontakt.

Czy mogę reklamę przedłużyć?

Tak, reklamę mogą przedłużyć zarówno zarejestrowani reklamodawcy jak i Ci bez konta z poziomu statystyk.

Co to jest konto reklamodawcy?

Technicznie jest to podobne konto do zwykłego konta w systemie z różnicą ilości danych potrzebnych przy rejestracji. Konto reklamodawcy posiada uproszczone menu użytkownika nastawione na nabywanie reklam i komunikację z innymi użytkownikami. Sekcje zarobkowe są niewidoczne i zablokowane.

Jak założyć konto reklamodawcy?

Tak samo jak zwykłe, tutaj. Wyboru rodzaju konta dokonuje się przez wybór linku w mailu potwierdzającym lub ostatecznie przy formularzu na dane osobowe.

Czy mogę zmienić konto na zwykłe (zarobkowe)?

Tak. To bardzo prosta zmiana, wystarczy do nas napisać. Żadne reklamy przy takiej zmianie nie przepadną. Po prostu zmieni się lekko widok systemu po zalogowaniu i na adres e-mail będą przychodzić wiadomości reklamowe (co można wyłączyć).